GİRESUN - GÖRELE - GÜNEYKÖY KÖYÜ
Hoş Geldiniz, Bizi İhmal Etmeyin!
Hoş Geldiniz, Bizi İhmal Etmeyin!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güneyköy mensuplarının paylaşım alanı ***Guneykoy.Net***

AnasayfaKapı*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

20 Kuruş.. (Mutlaka Okuyun)

YazarMesaj
Zeliş
Admin
Admin
Zeliş

Kadın
İş/Hobiler : Ebruzencik :)
Ad, Soyad : Taz :)

20 Kuruş.. (Mutlaka Okuyun) Empty
MesajKonu: 20 Kuruş.. (Mutlaka Okuyun)   20 Kuruş.. (Mutlaka Okuyun) Icon_minitime5/14/2009, 17:04

Londra'daki camii'ye yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehire gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı söföre rastlıyormuş.

Bir Gün, bilet alırken söför yanlışlıkla 20 kuruş fazla vermiş. Imam yanlışlığı oturunca, parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine düşünüyormus "20 kuruşu geri versemmi şöföre?"... ama içinden bir ses diyormuşki "çok gülünç bir sayı, ve söförün umrunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... sadece 20 kuruş onlara bişey yapmaz." Ve bu parayı saklayabilir diye düşünmüş Allahtan gelen bir hediye gibi...

inecegi durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce söförün yanına gitmiş, 20 kuruşu geri vermiş ve demiş ki : "paranın üstünü fazla verdiniz."

şöför gülümsemiş ve demiş ki : "siz camii'nin yeni imamısınız değilmi? Aslında uzun zamandır sizi ziyaret etmek istiyordum caminizde, islamı öğrenmek için, ve bilerek size fazla para verdim nasıl tepki vereceğinizi gömek istedim."

inerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış, gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne bakmış ve demiş ki: "Allahım az daha islami 20 kuruşa satıyordum!. .."

Unutmayin ki siz belki de Müslüman olmayan insanlar için dinimizi tanıtan kişilerdensiniz, bu yüzden hareketlerinize dikkat edin. Maalesef insanlar sizle birlikte dinimizide yargılayacaklardır!
http://www.guneykoy.net

20 Kuruş.. (Mutlaka Okuyun)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-