GİRESUN - GÖRELE - GÜNEYKÖY KÖYÜ
Hoş Geldiniz, Bizi İhmal Etmeyin!
Hoş Geldiniz, Bizi İhmal Etmeyin!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Güneyköy mensuplarının paylaşım alanı ***Guneykoy.Net***

AnasayfaKapı*GaleriAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

BENDE KÖYÜME GİDİYORUM

2 posters
YazarMesaj
yusuf
Güney Köylü
Güney Köylü
yusuf

Erkek
İş/Hobiler : Sigorta
Ad, Soyad : Yusuf KARATAŞ

Kişi sayfası
Deneme Alanı:

BENDE  KÖYÜME GİDİYORUM Empty
MesajKonu: BENDE KÖYÜME GİDİYORUM   BENDE  KÖYÜME GİDİYORUM Icon_minitime8/1/2008, 08:50

GÖRELE DERNEKLER BİRLİĞİ KURUCUSU VE BEYKOZ BELEDİYE BAŞKAN YARD. Sevgili Ali Bilirin bir yazısını okumuştum yaylalara gidiyorum diye başlayan size noktasına dokunmadan aynı heyecanla aktarıyorum çünkü bende yaylalara,köyüme gidiyorum kısmetse gelince görüşürüz…. Bahar kokusu dağları sarmıştır şimdi, Yayla çiçekleri güneşle mücadele eden son karın altından gün ışığına çıkmaya hazırlanıyordur. Karlı, puslu, fırtınalı hırçın delikanlı, nazlı kız, mütavazi bir o kadarda cömert bu yaylalar yeni misafirlerini bekliyordur şimdi, acaba geçen yıl tanıştıkları tekrar gelir mi dercesine. Taş patikalı yolları, taptaze çayır kokan obaları, masmavi gölleri, buz gibi suları ile bahara hazırdır şimdi yaylalarımız. Çok zaman geçti bu mevsimde görüşmeyeli… Onun için gidiyorum. Zaman sel oldu akıyor… Bir daha ya kısmet… Son birkaç hatırlatmadan sonra da… Yolcu yolunda gerek… Kısmetse 10 gün sürecek bu özlem… Özleyen, özlenenle buluşacak nasipse… Neden gittiğimi merak edenlerede… Söyleyecek olursam… Bugünlerde bir başkadır yaylalar, Çiçeklerinin kokusunu, saflığını, tazeliği tazeliğini hissetmeye gidiyorum… Yeni doğan kuzuların seslerini dinlemeye, yüzlerce kuzunun arasında yavrusunu arayan karabaşın bakışlarını izlemeye gidiyorum… Yol yayığında yayılan ayrandan içmeye, tereyağını saçta pişmiş mısır ekmeğine sürüp yemeğe gidiyorum… Yıllara meydan okuyan yaylacı Ahmet Amca’nın, Fadime Ananın… ahhhh oğul diye başlayan anılarını dinlemeye gidiyorum… Elma yanaklı yaylaların gürbüz çocuklarıyla sohbet etmeye gidiyorum… Bende varım diyenleri; yaylalarımızın vefakâr, cefakâr, misafirperver insanlarının kapısı her zaman açıktır… Bir lokmayı, bir yudum ayranı, bir parça çökeleği paylaşmaya hazırdırlar hep Sevgiyle Dostça Kalını
Yusuf Karataş
http://guneykoy.net
KARAOSMAN
Katılımcı Üye
Katılımcı Üye
KARAOSMAN

Erkek
Ad, Soyad : Arslan KARATAŞ

BENDE  KÖYÜME GİDİYORUM Empty
MesajKonu: Geri: BENDE KÖYÜME GİDİYORUM   BENDE  KÖYÜME GİDİYORUM Icon_minitime8/4/2008, 08:13

ne zaman gidiyorsun....

BENDE KÖYÜME GİDİYORUM
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Nerdesiniz bende geldim